Darmowe programy graficzne – lista must have!

Posted On By getsoadm

Zawody związane z informatyką oraz umiejętnościami komputerowymi cieszą się w dzisiejszych czasach niezwykłym powodzeniem. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, gdyż większość dziedzin życia codziennego przeniosła się do przestrzeni wirtualnej i tak np. zawód grafika komputerowego może być doskonałą profesją lub hobby.

Wbrew powszechnej opinii, skończenie szkoły wcale nie jest konieczne do wykonywania dobrej jakości grafik komputerowych. Jeżeli tylko posiadamy pasję i wytrwałość będziemy w stanie nauczyć się fachu samemu. Często usłyszeć można jednak, że licencja na programy graficzne jest niezwykle droga. W poniższym tekście przedstawimy listę całkowicie darmowych programów, przy pomocy których będziemy w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

Programem, który zdecydowanie powinien otwierać nasze zestawienie jest doskonale wszystkim znany GIMP. Był on jednym z pierwszych darmowych programów tego typu i wciąż bywa on niezwykle użyteczny. Jego obsługa jest prosta, a opcje, które posiada są naprawdę urozmaicone. Kolejne darmowe programy graficzne, które zasługują na uwagę bardzo dobrze imitują Photoshopa. Wszystkie z nich są uniwersalne i oprócz do obróbki zdjęć służą także do tworzenia własnych projektów czy wykonywania kolaży. Mowa tutaj o Pixlr, Sumopaint, a także Befunky, które świetnie sprawdzą się do codziennych zadań oraz bardziej wymagających inicjatyw.

Do programów służących typowo do obrabiania zdjęć, a z których możemy korzystać całkowicie za darmo należą Polarr, Fotor oraz Pablo. Darmowy dostęp do programów uzyskać można jedynie w wersji online, bez możliwości pobrania ich na komputer, lecz pomimo tego zdecydowanie warto z nich skorzystać. Pierwsze narzędzie – Polarr słynie ze swojej niezwykłego profesjonalizmu oraz szerokiej gamy opcji. Edytor ten nie ustępuje płatnym programom praktycznie na żadnym polu, a przy jego pomocy będziemy w stanie dokonać obróbki zdjęć na naprawdę wysokim poziomie. Kolejne dwa narzędzia okażą się natomiast niezwykle pomocne podczas dodawania grafik na portale społecznościowe. Dzięki nim w bardzo prosty i szybki sposób będziemy w stanie edytować nasze fotografie czy dodać do nich teksty i wybrane grafiki. W ten sposób udostępniane przez nas treści będą z pewnością przyciągały wiele uwagi.
Jak sami możemy zauważyć istniejące w sieci programy dają nam naprawdę wiele możliwości rozwoju i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko z nich skorzystać.

getsoadm
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *