Tworzenie grafiki komputerowej jest możliwe dzięki odpowiednim narzędziom komputerowym. Oczywiście poszczególne programy tego rodzaju różnią się pomiędzy sobą i oferują użytkownikowi odmienne funkcje. Jakie są najlepsze programy do grafiki komputerowej?

Adobe Photoshop

Narzędzie przygotowane przez ekspertów Adobe jest najpopularniejszym tego rodzaju oprogramowaniem na świecie. Adobe Photoshop wykorzystywany jest przede wszystkim do kompleksowej obróbki fotografii, jednak szereg dodatkowych narzędzi pozwala również tworzyć kompletne grafiki komputerowe od zera.

To narzędzie jest szczególnie popularne wśród profesjonalistów, ponieważ pozwala obrabiać zdjęcia zapisane w formacie RAW, czyli w formacie najmniej stratnym, co przekłada się na finalny wygląd zdjęcia. Retusz zdjęcia pozwala skutecznie zwiększyć atrakcyjność danej fotografii, jednak program Adobe Photoshop umożliwia także tworzenie skomplikowanych foto kolarzy. Praca na kilku warstwach zdecydowanie ułatwia ten proces.

Gimp

Ten program pozwala obrabiać zdjęcia oraz tworzyć atrakcyjne grafiki bitmapowe i stanowi doskonałą alternatywę dla wspomnianego wcześniej Photoshopa. Gimp jest narzędziem darmowym, które skutecznie konkuruje z Photoshopem w kategorii popularności. Program ten okaże się idealnym wyborem dla początkujących, również ze względu na ogrom dostępnych w sieci poradników, które w przystępny sposób pozwolą zapoznać się z poszczególnymi funkcjami programu.

Bardziej zaawansowani użytkownicy z całą pewnością docenią szereg wtyczek i rozszerzeń, o które można rozbudować interface programu. Oczywiście grafika komputerowa wykonana przy pomocy darmowego programu Gimp stanowi doskonałe wsparcie kampanii reklamowych prowadzonych w mediach społecznościowych, gdzie medium graficzne ma szczególne znaczenie.

CorelDRAW

Ten program służy natomiast do tworzenia grafiki wektorowej, która może być dowolnie powiększana przy zachowaniu pełnej ostrości w przeciwieństwie do grafiki pikselowej. Narzędzie odznacza się przejrzystym interfejsem, który jest intuicyjny w obsłudze i pozwala z łatwością tworzyć projekty logo oraz wszelkiego rodzaju treści reklamowe na banery i billboardy.

CorelDRAW jest także często wykorzystywany przez ilustratorów i innych artystów, którzy doceniają przede wszystkim ogromny wybór narzędzi do rysowania. Maski umożliwiają łatwą edycję poszczególnych szczegółów wchodzących w skład kompletnej grafiki.

getsoadm
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *